Jetzt Mitglied werden!

facebook button

Aktiviteiten

De nederlandse Vereniging Dresden organiseert zakelijke Events zoals Network Meetings, Business Borrel, en presentaties.

Maar natuurlijk organiseren wij ook familie events zoals nederlandse feesten (bijv. Sinterklaas) borrelavonden en gezamelijke uitstapjes.

De nieuwjaarsborrel zal in 2017 op 29 januari plaatsvinden, hou deze datum alvast vrij!

Hieronder een verslag van ons lid Maria Schotgerrits-Schwan over ons bezoek aan de JVA in Zeithain in september:

Bezoek aan gevangenis Zeithain bij Meissen, 17 september 2016.

 

Dit bezoek tijdens de “Informationstag” werd mogelijk gemaakt door bemoeienis van Mevrouw Christel Bakker-Bentz. Zij is Pfarrerin en betrokken bij de Evangelische Seelsorge in de JVA Zeithain. In die functie organiseert zij ook kerkdiensten voor de gevangenen. Zij is een regelmatige gast bij de Nederlandse Vereniging Dresden. Tijdens ons bezoek heeft ze zich bezig gehouden met een aantal jongere kinderen van onze deelnemers. De minimum leeftijd was namelijk vastgesteld op 14 jaar. Hartelijk dank voor uw inzet!

 

Al in mei van dit jaar moesten de deelnemers aan de rondleiding in de Justizvollzugsanstalt (JVA) hun gegevens doorgeven, bij aankomst werden de identiteitsbewijzen gecontroleerd en ingenomen. Bovendien moesten tassen, rugzakken en mobiele telefoons opgeborgen worden in afsluitbare kastjes. De Duitse justitie laat niets aan het toeval over!

 

De kleine groep, waaronder leden van de Nederlandse Vereniging in Dresden werd vervolgens begeleid door twee funktionarissen die zeer vriendelijk de vele vragen beantwoordden en voor een perfekte rondleiding zorgden.

 

Tegenover de ingang zagen wij een cellencomplex, ervoor een brede rij sportvelden voor o.a. voetbal, volleybal. Het hoge hekwerk herinnerde ons eraan, dat het hier niet om een ontspanningsoord handelt! In totaal zijn er 361 plaatsen beschikbaar in zowel één- als tweepersoons cellen voor gevangenen die een straf van niet langer dan 5 jaar uitzitten.

 

Het bijzondere aan deze gevangenis is dat veel gedaan wordt om de gevangenen te motiveren om hun problemen, zoals drugs- of alcoholverslaving en geweldsmisbruik aan te pakken. Naast de mogelijkheden tot sportbeoefening kunnen ze ook eenvoudige betaalde werkzaamheden uitvoeren, waarvoor een vergoeding wordt gegeven van 1,50 € per uur. Het daarvan gespaarde geld wordt bij vrijlating meegegeven om daarvan eerste kosten bij herintreding in de “gewone wereld” te betalen.

 

Bovendien kan men in het laatste halfjaar voor de vrijlating cursussen volgen om betere kansen te hebben op de arbeidsmarkt. Wij zagen ruimtes met technische middelen voor hout- en staalbewerking en lastechniek. In een andere ruimte werden antieke of oude houten deuren en vensters gerestaureerd. Ook wordt er gewerkt buiten in de tuin. Voor vrijetijdsbesteding was er een ruimte met muziekinstrumenten, in een ander vertrek waren gevangenen bezig met schilderen en tekenen. Een aantal nagetekende portretten zagen er heel goed uit! Verrassend de aanblik van een groep mannen die bezig waren met haken en breien van mutsen en sjaals!

Een medewerkster benadrukte de noodzaak voor deze mannen om met hun gezin en vooral ook eventuele kinderen in contact te kunnen blijven. Daartoe worden speciale bezoekdagen georganiseerd.

 

Alvorens de gedachte opkomt dat een verblijf in deze gevangenis een plezierige tijd is, volstaat het te denken aan de krappe ruimtes in de cellen, het allereenvoudigste meubilair, de zware deur die steeds weer wordt afgesloten, de bewakers op de verdiepingen, het lawaai als twee celgenoten met elkaar op de vuist gaan en het feit, dat het niet om een paar dagen gaat, maar om een langere periode.

 

Onze groep was in ieder geval blij, toen we na afloop onze spullen weer terug kregen en de deur naar buiten werd geopend! Op het buitenterrein bestond de mogelijkheid produkten te kopen, die door gevangenen uit hout of steen waren gemaakt of een hapje te eten. Inmiddels hadden de kinderen onder de zorg van mevrouw Bakker-Bentz gespeeld en de schapen, geiten en konijntjes uit het “Streichelgehege” kunnen aaien. Was het een toeval, dat een aantal van de konijntjes in hun hokjes óók achter tralies zaten?

 

Een geslaagd en uiterst interessant bezoek! Veel dank voor de organisatie!

 

Maria Schwan-Schotgerrits

 

Bericht van Lid Astrid Rademacher:

De Stoffenmarkt uit Holland is er weer!!!!!!

 

die neue Stoffmarkt Holland-Saison hat begonnen und auch diesmal sind wir wieder in Ihrer Nähe.     

 

Samstag, 02.04.2016 von 10.00 bis 17.00 Uhr in Dresden,

Wilsdruffer Straße , Altmarkt --- Für eine Routenplanung bitte hier klicken

Mit unseren 140 Marktständen präsentieren wir Ihnen die aktuellsten Neuheiten in  Sachen „Stoff und Zubehör“. Unser Sortiment umfaßt

-         Damen-, Herren- und Kinderbekleidungsstoffe

-         Patchwork-, Quilt- und Gardinenstoffe

-         Deko- und Polsterstoffe

-         Heimtextilien

-         Stoffe für Freizeit und Beruf

-         Kurzwaren, wie Knöpfe, Reißverschlüsse, Gümmibänder, Nähgarne

-         und Schnittmuster.

Kommen Sie und überzeugen Sie sich selbst.
Wir freuen uns, Sie demnächst bei uns begrüßen zu dürfen.

Ihr Stoffmarkt Holland-Team

 

 

2016

 

zoals de traditie het wil starten we ook in 2016 met de gekende Nieuwjaarsborrel. Dit jaar gaat die door op zondag 10 januari, in grieks restaurant Acheron, Königstraße 5A, Dresden Neustadt (dit is recht tegenover de schoenenzaak van onze penningmeester Aad Leliveld). We zullen starten om 14u met een aperitief, waarna dan een menu van griekse specialiteiten volgt. Het einde wordt voorzien tussen 17 en 18u. Aanwezigheid graag aanmelden per e-mail aan Diese E-Mail-Adresse ist gegen Spambots geschützt! JavaScript muss aktiviert werden, damit sie angezeigt werden kann. .

 

Na het overgangsjaar 2015 willen we in 2016 met de vereniging ook graag opnieuw een versnelling hoger schakelen qua activiteiten. We hebben dan ook al een ontwerpkalender opgesteld met de eerste activiteiten voor dit jaar. Naast de maandelijkse borrels plannen we activiteiten voor jong en oud, zoals een brouwerij- en een museumbezoek, een Lente-BBQ, een nieuwe Schlauchbootparty, en opnieuw een Sinterklaasfeest. Ook rond koningsdag en het EK Voetbal plannen we activiteiten. Meer informatie over de data vind je binnenkort op de website. Daarnaast verwelkomen we natuurlijk als bestuur elk bijkomend voorstel van de leden, daarvoor kan je zowel bij Aad, Anton, Peter als mezelf terecht.


Hierbij alvast enkele data voor 2016:

-10 januari: Nieuwjaarsborrel

-27 januari: Bezoek brouwerij Feldschlösschen  

-24 feburari: Jaarvergadering en maandelijkse borrel

-9 maart: Maandelijkse borrel

-xx maart: Rondleiding SKD (Alte Meister)

-13 april: Maandelijkse borrel

-27 april: Koningsdag (kan ook een naburige dag zijn, hangt af van Prinz zur Lippe)

-11 mei: Maandelijkse borrel

-28 mei: BBQ

-8 juni: Maandelijkse borrel

-10 juni tot 10 juli: EK Voetbal

-13 juli: Maandelijkse borrel

-10 augustus: Maandelijkse borrel

-21 augustus: Schlauchbootparty Bad-Schandau - Pirna

-14 september: Maandelijkse borrel

-9 oktober: Herfstboswandeling / paddenstoelenpluk

-12 oktober: Maandelijkse borrel

-9 november: Maandelijkse borrel

-3 december: Sinterklaasfeest

-14 december: maandelijkse borrel

 

 

 

 

2015

EVENTS

Onze volgende Events:

 

Zaterdag 30.5.2015 is het weer zo ver van 10-17 uur is de Nederlandse Stoffenmarkt er weer.

2 keer per jaar is deze „lapjesmarkt“ bij ons in Dresden, met meer als 100 kramen. Nu zijn de zomerstoffen weer aan de beurt.

Een grote keus van modestoffen, o.a. een kraam met echte zijde en mooie stretch katoen prints (staat meestal tegen over mc. Donald op de hoek), babystoffen, jerseys, katoentjes, kant, gordijnstoffen, meubelstoffen, patronen, garen, band, ritssluitingen, knopen, naalden en nog veel meer.

Ook al naai je niet zelf, het is een heerlijk Nederlands atmosfeertje.

P.s. als je een jurkje of zo wilt naaien en je weet niet welke stof en hoeveel je nodig hebt, mag je me altijd even bellen of voorbij komen in de winkel met je patroontje. Ik ben ´s morgens zelf ook op de markt te vinden.

 

Met vriendelijke groeten

Mit freundlichen Grüßen

 

Astrid Radermacher

Brocante antike Tafelkultur

 

Landhausstrasse 4
01067 Dresden

Tel: 0351-8107884

Handy: 0170-5512900

Diese E-Mail-Adresse ist gegen Spambots geschützt! JavaScript muss aktiviert werden, damit sie angezeigt werden kann.

www.brocante-dresden.de

 

 

Juni:  Bezoek aan de Ambassade in Berlijn. Datum wordt nog bekend gemaakt


 MAANDELIJKSE BORREL-AVOND 

 Onze maandelijkse borrelavond vindt elke 2e dinsdag van de maand in een wisselende lokatie plaats. Wij laten ruimschoots van te voren weten waar dit is.
Begin: 19 uur

 

 Volgende borrelavond:

DInsdag 12 mei, vanaf 18.30 uur in 'Bottoms Up', Martin-Luther-Straße 31, 01099 Dresden.

 

Event Archief:

 

2015

Zondag 18 januari: NIEUWJAARSBORREL in Augustiner an der Frauenkirche


 

Event Archief:

 2014

 • Zondag 12 januari: NIEUWJAARSBORREL in 'Il Golfino Franco'
 • Dinsdag 15 april: ledenverzameling in het INNSIDE Hotel30 april: Koningsdag op Schloss Proschwitz
 • 1 mei: Dampferparade kijken bij Familie Matser op het terras
 • Dinsdag 13 mei: Borrelavond in de Schillergarten
 • Zondag 18 mei: rondleiding door de rhododendrongarten Wachwitz met aansluitend koffie en gebak bij familie Siegemund
 • Juni - Juli: WK Voetbal op het Konzertplatz
 • Zondag 22 juni: rondleiding door het high-tech agrarische bedrijf ons lid Theunis de Boer.

 

2013

 • Maandagavond 9 december: 19.30 uur: KERSTFEEST MET DE INTERNATIONAL FRIENDS DRESDEN
 • Donderdagavond 5 december: van 19.00 –  21.00 uur: SINTERKLAAS
 • Zondag 22 september: LUCHTHAVEN RONDLEIDUÍNG
 • Dinsdag 9 juli: Borrelavond bei Astrid en Klaus Rademacher in de tuin
 • Dinsdag 30 april: KONINGINNEDAG op Schloss Proschwitz
 • Zondag 20 januari: NIEUWJAARSBORREL in het Luisenhof